Компанія "Зоряний шлях" - Світ без кордонів!

Робота в Німеччині

Іноземні громадяни з країн, що не входять до ЄС, можуть працювати чи займатися іншою оплачуваною діяльністю в Німеччині лише, якщо вони отримають на це спеціальний дозвіл на проживання з правом на роботу.

За чинним Імміграційним актом від 1 січня 2005 року не потрібно отримувати окремо дозвіл на роботу та дозвіл на проживання. Натомість іноземний працівник отримує єдиний дозвіл на проживання з метою працевлаштування. Заяву на отримання цього дозволу та необхідні документи потрібно подавати до дипломатичного представництва Німеччини в тій чи іншій країні.

Як подавати заяву на дозвіл на проживання із метою працевлаштування у Німеччині?

Процес отримання цього дозволу виглядає наступним чином:

 • Ви знаходите німецького роботодавця, який запропонував Вам контракт.
  Особисто подаєте документи на отримання дозволу на проживання з метою працевлаштування в посольство/консульство Німеччини в Україні.
 • Посольство надсилає Ваші документи в імміграційний відділ (Auslaenderbehoerde) місця, де планується Ваша майбутня робота. Цей відділ разом із місцевим центром зайнятості (Arbeitsamt) приймає рішення, чи видати Вам дозвіл чи ні.
 • Якщо було прийняте рішення про видачу Вам цього дозволу, посольство Німеччині в Україні видає Вам в’їзну “робочу” візу.
 • Після приїзду в Німеччину Ви звертаєтеся до відповідного відділу у справах іноземців для “конвертування” цієї візи у дозвіл на проживання з метою працевлаштування.

У зв’язку із високим рівнем безробіття, іноземним громадянам може бути нелегко із пошуком роботи у Німеччині. У Німеччині діє загальна заборона на найм некваліфікованих та низькокваліфікованих працівників із інших країн. Навіть кваліфікованим працівникам не завжди видають відповідний дозвіл на роботу.                    Перш, ніж видати іноземному працівнику відповідний дозвіл,  здійснюється пошук громадян Німеччини та інших громадян держав-членів ЄС, які б могли зайняти цю вакантну позицію. І тільки вразі відсутності таких працівників, уряд може розглядати кандидатуру з інших країн(не ЄС).

Дозвіл може видаватися низькокваліфікованим працівникам, якщо на даний момент на німецькому ринку праці відчувається нестача у таких працівниках. Так, на ринку низькокваліфікованої праці не вистачає працівників деяких галузях. А саме:

 • охорона здоров’я (медсестри),
 • будівництво,
 • сфера обслуговування,
 • сільське господарство та лісництво.

На ринку висококваліфікованої праці не вистачає спеціалістів у таких сферах:

 • охорона здоров’я (лікарі, ветеринари для сільських місцевостей та східних федеральних земель);
 • ІТ, освіта,
 • будівництво (інженери).

Працевлаштування висококваліфікованих спеціалістів

Якщо Імміграційний акт зробив більш жорсткими умови працевлаштування для низькокваліфікованих спеціалістів, то умови працевлаштування для висококваліфікованих спеціалістів навпаки полегшив.

Висококваліфіковані вчені, науковці, топ-менеджери у бізнесі та промисловості, яким запропонували роботу в Німеччині, можуть отримати дозвіл на проживання з метою працевлаштування без попередньої на це згоди Федеративної служби зайнятості.

Цій категорії працівників можуть одразу надати дозвіл на поселення (дозвіл на проживання необмеженої дії). Члени сім’ї, які одразу чи пізніше приїжджають до Німеччини разом з таким спеціалістом, теж мають право працювати чи відкривати власний бізнес.

Крім висококваліфікованих вчених чи інженерів із спеціальною технічною освітою, професорів та осіб із спеціальним професійним досвідом та дуже високою зарплатнею; кваліфікованих працівників та менеджерів, які отримують мінімум 85 500 євро в рік, імміграційне законодавство Німеччини також спрощує процедури для в’їзду та діяльності приватних підприємців, які мають життєздатну бізнес-ідею та досвід підприємництва, що дозволить інвестувати не менше 1 000 000 євро та створити 10 робочих місць.

Comments:

 

ВИБІР ПО КАТЕГОРІЯМ:

Гарячі вакансії 2018

Ми в Facebook

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины