Компанія "Зоряний шлях" - Світ без кордонів!

Біометрія. Працювати чи не працювати по безвізу?

Все частіше:

– Агентство з працевлаштування за кордоном. Чим можу допомогти?
– Мені треба роботу по біометричному паспорту.
– Нажаль…

Все частіше можна почути відмову в працевлаштуванні під час пошуку роботи за кордоном, якщо Ви кандидат з біометрикою.

Біометрика або біометричний паспорт, згідно нововведень в законодавстві 2017 року, дозволяє легально працювати українцям на території Польщі 90 днів. І якщо раніше візові центри потерпали від мільйонного напливу бажаючих отримати польські робочі візи, то тепер… потерпають самі українці з біометрикою. Особливо це стосується тих, хто шукає вакансії для різноробочих, а також жінок.

Біометричний паспорт і працевлаштування в 2019 році. Яка ситуація?

Цікаво, що основною метою спрощення візового режиму було… Було що? – Подорожі! Більшість інформації на теренах Інтернету вживає саме цей термін: «подорожі». Можливість легально працювати – це всього лиш додаткова опція, на яку погодився уряд Польщі (а ще – Угорщини 😉 ).  Але українці почали масово цю опцію використовувати, зробили її популярною настільки, що тепер в 2019 році польські роботодавці з радістю візьмуть з біометрикою на вакансії менш оплачувані або на такі, що вимагають тяжкої праці – це що стосується різноробочих, жінок. З більшою радістю та з більшими ставками погодинної оплати праці можна влаштуватись на роботу з візою на 180 днів. Але візу треба чекати місяць.

Місяць. Це довго? Все відносно. А місяць жити без роботи в Польщі: це дорого? Причому тут це – читайте далі.

Біометричний паспорт – це не квиток в Євросоюз. Тобто, якщо українець хоче на роботу в Польщу – це не означає, що він може перетнути кордон і одразу працевлаштуватись, як тільки дізнається адресу тимчасового робочого місця. Власник біометрики може легально заїхати на територію Польщі та подорожувати – без проблем. А от заїхати та легально працевлаштуватись – ні. В більшості випадків – ні.

Справа ось в чому: нагадаємо, що легальне працевлаштування – це бонус для власника біометричного паспорту. Щоб офіційно та безпечно працювати – потрібно виготовити дозвільні документи (як на візу). Виготовлення запрошення займає 2-5 днів, а в деяких регіонах – до 2 тижнів. Якщо ж людина, яка хоче працювати в Польщі, вирішує самостійно приїхати в Варшаву, Познань, Краків, Гданськ чи інше місто та знайти роботодавця – в такому випадку документи робляться до 28 днів. Офіційно та легально. Таким чином, майже місяць українець втрачає, якщо продовжує перебувати в Польщі в очікуванні документів. Чи популярні кандидати на роботу з біометрикою менше 90 днів перебування? – Ні. Але таких «туристів» багато.

Як ви думаєте, кому надасть перевагу польський роботодавець: українцю з біометрикою на 90 днів (60 днів…) чи з польською робочою візою на 180 днів?

Професійним будівельникам з досвідом набагато легше знайти роботу в Польщі по біометриці. Польські забудовники охоче беруть відповідальних та професійних майстрів. Але… В 2019 році українці почали стикатися з проблемою, що: по-перше, перевагу надають будівельникам з візою; по-друге, працівники з біометрикою масово і, відповідно, дуже швидко займають вільні робочі місця. Інколи за годину роботодавець вирішує питання – знаходить робітників з біометричним паспортом в кількості 50-100 українців.

Радимо зважено підходити до питання легального працевлаштування в Польщі та оформлювати польську робочу візу, яка значно розширює асортимент вакансій та дає змогу більше заробити українцям.

Подорожуйте по біометриці, працюйте – по візі!

Comments:

 

ВИБІР ПО КАТЕГОРІЯМ:

Гарячі вакансії 2018

Ми в Facebook

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины